Kaip įsidėti lęšius?

Kontaktinių lęšių įsidėjimo patarimai ir instrukcija:

 • Pirmas žingsnis. Pasirinkite gerai apšviestą patalpą ir įsitikinkite, kad po ranka turite viską, ko reikia: kontaktinius lęšius, valomąjį tirpalą ir veidrodį ar veidrodėlį. Reikės ir švaraus rankšluosčio rankoms nusivalyti. Nepamirškite, kad lęšius reikia įsidėti prieš pasidažant.
   
 • Antras žingsnis. Nusiplaukite rankas, kad ant lęšių nepatektų baltymai ar prakaitas nuo pirštų pagalvėlių, bakterijos. Nusiplovę rankas, jas kruopščiai nusišluostykite, jog lęšius būtų lengviau suimti sausomis rankomis. Venkite popierinių rankšluosčių, nes jie gali palikti popieriaus pluoštų.
   
 • Trečiasis žingsnis. Išsiimkite lęšius iš dėkliuko ar naujos pakuotės. Jei nešiojate skirtingo stiprumo lęšius, rekomenduojama juos visada įsidėti ta pačia tvarka, pavyzdžiui, pirma į kairę akį, po to – į dešinę. Šis įprotis padės išvengti nesusipratimų. Padėkite lęšį ant delno, užlašinkite šiek tiek valomojo tirpalo ir švelniai patrinkite piršto galiuku. Dauguma tirpalų gamintojų teigia, kad naudojant jų tirpalus lęšių patrinti pirštais nebūtina, tačiau, anot akių priežiūros specialistų, tai geriau nuvalo susirinkusias apnašas.
   
 • Ketvirtasis žingsnis. Uždėkite lęšį ant rodomojo piršto galiuko. Jei lęšis yra taisyklingos bliūdelio formos, galite nedelsdami žengti kitą žingsnį. Tačiau jei lęšio krašteliai „žiūri“ į šonus, lęšis išverstas ne į tą pusę. Nors ir nėra lengva pastebėti, dauguma lęšių turi vidinės ir išorinės pusės indikatorius (raides arba skaičius), į kuriuos pažiūrėję iškart pamatysite, ar lęšį laikote teisingai.
   
 • Penktasis žingsnis. Laikydami lęšį ant rodomojo piršto galiuko, viduriniu tos pačios rankos pirštu apatinį akies voką patempkite žemyn. Vienu iš kitos rankos pirštų pastumkite viršutinį akies voką aukštyn. Nejudėkite ir nemirksėkite. Kai kurie žmonės dėdamiesi lęšius žiūri į viršų, nes tai padeda nejučiomis nesumirksėti.
   
 • Šeštasis žingsnis. Švelniai ir atsargiai uždekite kontaktinį lęšį ant akies obuolio. Patraukite ranką ir kelis kartus sumirksėkite. Lęšis turėtų nugulti ir pasilikti ant jūsų akies rainelės. Prireikus, galite švelniai paliesti lęšį ir paslinkti. Jei jaučiate nepatogumą arba dirginimą, išsiimkite lęšį, jį praskalaukite su valomuoju tirpalu ir įsidėkite iš naujo.

Jei nešiojate ne vienadienius lęšius, juos laikyti turite dėkliuke su valomuoju trirpalu. Dienos pabaigoje išsiimkite lęšius ir įdėkite juos į dėkliuką, kol miegosite tirpalas padarys savo darbą – lęšius dezinfekuos ir išvalys. Iš ryto vėl galėsite įsidėti lęšius, jie bus minkšti ir malonūs akims.