Pirkėjų klausimai

Kas yra bazinė kreivė ir iš kur žinoti kokia man tinkama?
Bazinė kreivė (ang. Base Curve) - parametras nurodantis lęšiuko gaubtumą. Bazinę kreivę nustato kvalifikuotas akių gydytojas ant paciento akies uždėdamas bandomajį lęšį ir įvertindamas jo prisitaikymą bei elgseną. Didžioji dalis lęšių turi du galimus bazinės kreivės pasirinkimus, tačiau minkštesni ir plonesni lęšiai gaminami tik su viena bazine kreive. Kontaktinių lęšių recepte bazinė kreivė dažnai trumpinama simboliu BC. Bazinė kreivė yra nurodoma taip pat ir ant lęšių įpakavimo.

Ką geriau rinktis ar lęšius su didesniu pralaidumu deguoniui, ar turinčius daugiau vandens?
- Didesnis deguonies pralaidumas labai svarbus akies sveikatai, kad nebūtų su deguonies trūkumu susijusių komplikacijų, ypač po nakties miego. Taip išsaugoma sveika akis.
- Didesnis vandens kiekis suteikia lęšiams daugiau elastingumo ir dėvėjimo komfortą, lengviau priprantama prie kontaktinių lęšių. Kuo lęšis elastingesnis ir drėgnesnis, tuo mažesnis jo kontaktas su ragena, pastebima mažiau mechaninių ragenos pažeidimų. Tačiau esant ypač dideliam elastingumui pastebimas didesnis lęšio judėjimas akyje. Paprastai gydytojai įvertina ir nusprendžia kas geriau pacientui.

Koks yra neatidarytos pakuotės lęšių galiojimo laikas?
Lęšiai neatidarytoje pakuotėje, priklausomai nuo lęšių gamintojo, galioja nuo 2 iki 5 metų. Vienadienių kontaktinių lęšių galiojimo terminas yra kiek trumpesnis.

Koks atidarytos pakuotės kontaktinių lęšių galiojimo laikas? Jeigu lęšių gamintojas sako, kad mano lęšiai galioja 1 mėnesį, ar galiu lęšius panešioti savaitę, tuomet juos išsiimti ir po keletos savaičių vėl įsidėjus nešioti tris savaites?

Lęšių galiojimo terminas pradedamas skaičiuoti nuo pakuotės atidarymo dienos, kadangi pirmasis lęšio kontaktas su aplinka lemia tolesnį apnašų ant kontaktinių lęšių kaupimąsi. Lęšių nešiojimo trukmė priklauso nuo jų priežiūros, kaip dažnai keičiamas lęšių skystis, nuo lęšių praplovimo, nešiojimo dažnumo ir pan. Pavyzdžiui, įsigijus mėnesinius lęšius skirtus nešioti tiek dieną, tiek naktį ir juos nešiojant tik dieną, jų galiojimo terminas gali kiek prasitęsti (apytiksliai iki 2 savaičių), kadangi naktį paliekant lęšiukus tirpale, jie dezinfekuojasi, valosi ir apnašos kaupiasi nebe taip sparčiai. Akių specialistai dėl galimų akių uždegimų pernešioti kontaktinių lęšių nerekomenduoja. Visgi geriausias rodiklis yra Jūsų savijauta su lęšiais, jei pradedate jausti diskomfortą - lęšius reikėtų pakeisti.

Pastaba! Vienadienius lęšius būtina keisti kiekvieną dieną.

Kokiu būdu pristatomos prekes?
Prekės pirkėjo nurodytu adresu pristato kurjerių tarnyba DPD. Jei pristatymo metu siuntos gavėjo nėra namuose ir siuntos negali priimti artimieji, su gavėju susisiekiama telefonu ir sutariamas kitas pristatymo laikas. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose galimas vakarinis pristatymas 18-22 valandomis. Pirkėjui pageidaujant prieš pristatant prekes kurjeris gali susisiekti telefonu.

Ar užsakytas prekes gali priimti kitas asmuo?
Jei pristatymo metu pirkėjas negali priimti siuntos, prekės gali būti paliekamos artimiesiems ar kolegoms. Pageidaujant, kad prekės būtų įteiktos asmeniškai, užsakymo pastabų skiltyje reikėtų nurodyti pastabą - "Prekes įteikti asmeniškai".

Ar galiu būti 100 proc. tikras(-a), kad mane pasieks užsakytos prekės?
Pinigų pavedimas ar mokėjimas banke yra pirkėjo įrodymas, kad jis apmokėjo už prekes. Prekių užsakymas laikomas įvykdytu pirkėjui ar pirkėjo įgaliotui asmeniui pasirašius siuntos priėmimo dokumente. Manolęšiai.lt prisiima visišką atsakomybę, kad užsakytos prekės pasieks pirkėją. Siuntai dingus pristatymo metu už tai atsako pardavėjas.