Kaip išsiimti lęšius?

Kontaktinių lęšių išsiėmimo patarimai ir instrukcija:

 • Pirmasis žingsnis. Kaip ir prieš įsidedant kontaktinius lęšius, visų pirma nusiplaukite rankas. Jei esate su makiažu, jį nusivalysite po to, kai išsiimsite lęšius.
   
 • Antrasis žingsnis. Sudrėkinkite akis akių lašais arba akių purškalu. To daryti nebūtina, bet suteptus ir sudrėkintus lęšius paprastai yra lengviau išsiimti. Tai ypač naudinga, jei Jūsų akys yra ypatingai sausos arba, jei po dienos lęšiai pastebimai išsausėja.
   
 • Trečiasis žingsnis. Žiūrėdami į viršų, viduriniu rankos pirštu patempkite apatinį akies voką žemyn. Būkite atsargūs, nes akys ir aplink juos esanti oda yra labai jautri. Šį žingsnį atlikite ramiai ir neskubėdami.
   
 • Ketvirtasis žingsnis. Rodomuoju tos pačios rankos pirštu švelniai palieskite kontaktinį lęši ir pastumkite jį žemyn ant baltos akies obuolio dalies. Tai gali būti šiek tiek sudėtinga, bet neskubėkite ir nesijaudinkite. Lęšį svarbu pastumti ant baltosios akies dalies, kad netyčia neįdrėkstumėte akies ragenos.
   
 • Penktasis žingsnis. Labai švelniai rodomuoju pirštu ir nykščiu suspauskite kontaktinį lęšį ir, išėmę iš akies, įdėkite į valomuoju tirpalu pripildytą dėkliuką. Jei nešiojate vienadienius lęšius arba lęšių nešiojimo terminas pasibaigė, juos tiesiog išmeskite. Nepamirškite valyti ir prižiūrėti savo kontaktinių lęšių dėkliuko. Seną dėkliuką keiskite nauju su kiekvienu valomojo tirpalo buteliuku arba kas 3 mėnesius.