Kokia mano bazinė kreivė?

Bazinė kreivė (BC) nurodo kontaktinių lęšių gaubtumą, nuo kurio priklauso kaip lęšiukas elgsis akyje, ar tvirtai priglus prie akies obuolio. Mažesnė bazinė kreivė (pvz. 8.4) reiškia, kad lęšis bus labiau išgaubtas, todėl lęšius su šiuo gaubtumu turėtų rinktis pacientai, kurių akies obuolys yra mažesnis. Didesnė kreivė (8.7 - 9.0) reiškia, kad lęšis bus plokštesnis, todėl šie lęšiai tinkamesni pacientams, kurių akys ir akies obuoliai yra didesni.

Nedidelio bazinės kreivės pokyčio lęšių nešiotojai paprastai nejaučia, jis neįtakos ir regėjimo aštrumo. Vis tik didžiausią komfortą, žinoma, suteiks lęšiai su tinkamai parinktu parametru. Įvertinti ir nustatyti bazinę kreivę geriausiai gali akių priežiūros specialistai - optometrinkai ir oftalmologai. Šis parametras yra nurodomas pacientui išrašomame kontaktinių lęšių recepte.

Taip pat verta žinoti, kad minkštesni ir plonesni kontaktiniai lęšiai dažnai gaminami tik su viena bazine kreive, be pasirinkimo galimybės. Paprastai tai būna 8.5 ar 8.6 BC. Kuomet lęšis yra plonas ir elastingas, šis gaubtumas tinka didžiajai daliai kontaktinių lęšių nešiotojų, išskyrus tuos atvejus, kuomet yra akivaizdžiai reikiamas būtent mažo ar didelio gaubtumo lęšis.